Warning: A non-numeric value encountered in /nfsmnt/hosting2_1/d/9/d9fc26de-32ab-41ff-a8f2-202ea3d1c327/minoritykids.sk/web/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5763

Pani učiteľka, moja dcéra k vám bude chodiť na tanečnú, ale viete s ňou je komunikácia ťažšia, lebo zaostáva v reči. Neposlúcha pokyny, lebo je hyperaktívna, je skôr narodená a je trošku agresívnejšia, ale je v pohode, len treba vedieť ako na ňu… Čo sa stane, keď matka takto vníma svoje dieťa? Ako to vníma dieťa?

Dieťa je spojené s matkou. Je dokázané, že deti sú prepojené s matkou, to znamená, veľmi veľa záleží na tom, čo počas tehotenstva, či po pôrode prežíva matka. Záleží na tom, ako dokáže matka vzdorovať okolitému svetu a vlastným myšlienkam a názorom. Dieťa vycíti naše myšlienky. Deti veľmi dobre vedia, čo o nich hovoríme a čo si o nich myslíme, aj keď im to nepovieme priamo. Cítia, že ich vnímame ako „iné“ , problémové. Prispôsobia sa našim myšlienkam – veď si to tak mamina želá. Dieťa nepozná rozdiel medzi tým čo naozaj chceme a kvôli čomu sa trápime. Jednoducho si povie: Ak si o mne mamina myslí, že mám problém s rečou, tak asi s tým problém mám.
Koľko je nás takých, ktorí v detstve počúvali: „Budeš z matematiky dutý ako tvoj tatko“, alebo „Nikto v rodine nemá hudobný sluch“. Už v rannom detstve nás naše okolie „pečiatkuje“ svojím názorom, podľa toho, ako nás vníma, ako boli kritizujúci vychovaní či v akom presvedčení žijú.

„Prijatie je oslobodzujúce, dáva slobodu našej duši a otvára nám nové možnosti v nádhernom svete poznania.“

(Eli Mišovichová)

Prijmite svoje deti také, aké sú. Prestaňte svoje deti vnímať ako „iné“. Prestaňte o nich rozprávať a myslieť ako o iných (chorých, neposlušných, hanblivých, hysterických). Prijmite ich takých, aké sú. Prijatie je prvý krok k tomu , aby sa dieťa začalo meniť. Ale pozor – prijatie neznamená vzdať to.
Dovoľte, aby sa veci zmenili pomocou lekárov, liekov, terapií. Vy si ponechajte tie, ktoré sú podľa vás najúčinnejšie. Avšak nič nesilte a hlavne nevyčerpávajte tým svoje deti. Sú to deti, ktoré chcú byť pochopené a nič ich tak neupokojí ako objatie, sila a postoj ich milujúcej mamy. Stojte pri nich a verte im, že to dokážu. Vaša viera v nich spustí obrovskú pozitívnuenergiu. Na začiatku sa môžu veci zhoršiť, ale vedzte, že je to len prechodné obdobie, pretože dieťa je z vašich myšlienkových zmien zmätené. Keď vydržíte a budete trpezlivé, po čase sa začnú diať zázračné zmeny.

Ako vždy, aj tu je najlepšie začať od seba. Prijať seba, znamená lepšie chápať ostatných a naučiť sa prijímať iné názory, životy a presvedčenia.

The following two tabs change content below.
Eli Misovich

Eli Misovich

Eleonóra Mišovichová - koučka, podnikateľka.Do roku 2013 pracovala vo finančnej sfére. Pozitívne myslenie a psychológia ju však už priťahovali a patrilo to medzi moje hobby. Je viacnásobnou absolventkou terapie Cesta a pokročilé nástroje, manifestácia hojnosti, uzdravenie vedomou komunikáciou a cesta pre deti. Uchvátila ju nielen oblasť duševnej rovnováhy, ale aj ľudská myseľ. Práve preto využíva techniky dianetiky a NLP(neurolingvistické programovanie ako aj metódu pre deti - Boldogságóra, kde je taktiež medzinárodnou certifikovanou trénerkou. Vo voľnom čase sa venujem svojim dvom dcérkam a sebavzdelávaniu. Do budúcna má v pláne viac pomáhať ľuďom práve metódami ktoré som osvojila a koučovaním.
Eli Misovich

Latest posts by Eli Misovich (see all)