skip to Main Content
info@minoritykids.sk
5 Szuper Társasjáték, Amit Hároméves Kortól Játszhatunk A Gyerekekkel

5 szuper társasjáték, amit hároméves kortól játszhatunk a gyerekekkel

A gyermek a játékon keresztül fedezi fel és ismeri meg a világot. Ezért is olyan fontosak a szórakoztató és készségfejlesztő társasjátékok, hiszen nemcsak a logikát és a memóriát acélozzák, hanem a mentális, fizikai, emocionális, szociális, nyelvi és esztétikai érzékeket egyaránt fejlesztik. Mutatunk most néhány remek társast, amit már két-hároméves kortól játszhatunk a csemetékkel!

  1. A HABA nevezetű cég társasjátékai kétéves kortól ajánlottak. Könnyű megtalálni őket, hiszen az Első társasom nevet viselik az apró fémdobozok. Rendkívül ügyes megoldás a kisebb csomagolás, hiszen könnyen elfér a szülők táskájában. A HABA társasjátékai nemcsak a koncentrációt, hanem a nyelvi és finommotorikus készségeket is fejlesztik. Az Első gyümölcsöskert játékban pedig egyenesen a csapatmunkával ismerkedhetnek meg a kicsik. A HABA játékoknál mindenki megtalálja a kedvére valót, hiszen az iskolásokra is gondoltak, akik már a világ, vagy éppen Európa országaival ismerkedhetnek. A Rettegett Richard című játékával (5+), 2014-ben elnyerte az Év társasjátéka címet, amely azóta se veszített népszerűségéből. 
  2. Az Agymenők társasjáték háromszáz kérdést és választ tartalmaz. A színes kvízjáték kivitelezése arra ösztönzi a lurkókat, hogy bárhol játszhatnak, okosodhatnak, hiszen a lapok összefűzésével könnyű forgatni a játékot a buszon, az autóban, vagy akár a vonaton is. A logikai játék rendkívül szórakoztató, illetve a nehézségi szintek által a gyerkőcök a meglévő ismereteiket bővíthetik.
  3. A Brainbox, ahogy a neve is mutatja, az agyat tornáztatja, a memóriát fejleszti. A játék lényege, hogy 10 másodperc alatt kell megfigyelni az adott kártyát/képet, hogy minél több információt megjegyezzünk róla. A Brainbox segíti a kommunikációt, fejleszti a szókincset, amellett, hogy új ismereteket szerezhet a gyermek a világról. Nemcsak az agyat tornáztatja, de tanít, fejleszt is. Már hároméves kortól ismerkedhet a gyermek a számokkal, színekkel és a betűkkel a Brainbox játékai által. 
  4. A Sasszem kártyajáték fejleszti a memóriát, a reflexeket és a megfigyelést. Ez a gyorsasági játék ugyancsak hároméves kortól ajánlott és remek szórakozást nyújt a kicsiktől egészen a felnőtt korig, nem hiába hívják a Sasszemet a család kártyajátékának. A játék hasonló, mint a sokak által kedvelt Dobble nevű társas.
  5. RETRO játékok! Ne feledkezzünk meg gyerekkorunk legjobb társasjátékairól sem, mint a kirakós (puzzle), a memória- vagy párkereső játék (pexeso), a dominó, a dzsenga vagy a hamisítatlan Človeče nezlob se! (Ki nevet a végén?). Ezek közül a játékok közül minimum egy biztosan ott lapul a fiókban a nagyiéknál. Nem kerül sok pénzbe, mint a mai játékok többsége, mégis ugyanolyan jól fejlesztik a gyerekek készségeit, mint a vadiúj társaik.

Miért fontos, hogy a gyerek készségfejlesztő és egyben szórakoztató társasjátékokkal játsszon? A közös játék alatt együtt vagyunk, nevetünk, beszélgetünk, a gyermek megismerkedik a nyereség, veszteség, kudarc fogalmával, illetve élményével és nem utolsó sorban, segíti őt az érzelmek elfogadásában. Az ember egészen idős koráig ugyancsak megtalálhatja benne az örömöt, a szórakozást, de még a tanulást is. Vegyük el a társasokat és szórakozzon, fejlődjön együtt az egész család!

A cikk megjelenése a Kisebbségi Kulturális alap Támogatásával valósult meg a 23-244-00170 projekt keretében.

A képek forrása: Freepik

Derzsi Betti

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán két mesterképzést végzett (Összehasonlító Irodalom- és Kultúratudomány, illetve Szlovák nyelv és irodalom szakon). Jelenleg szabadúszó újságíróként tevékenykedik.

Back To Top