skip to Main Content
info@minoritykids.sk

Ő sosem bántana! Vagyis csak akkor, ha megérdemlem!

Egy projekt keretén belül ( Többet joggal, mint erővel!) kilenc napig középiskolákban beszélgettem diákokkal és tanárokkal a bántalmazás témájáról is, szervezőtársammal Bott Domonkos Líviával. A bántás, zaklatás sokféleségétől a védekezési módokig jutottunk, kérve visszacsatolást a hallgatóktól is, élettörténeteikre is kíváncsiak voltunk. Meséltek. Erős…

Bővebben

A gyermek és a gyász

Bármilyen korban és formában is ér minket ez a veszteség, az egyik legnagyobb fájdalommal jár. Ha egy gyermek veszíti el szülőjét, környezete, természetes módon próbálja őt megkímélni a fájdalomtól és előfordulhat, hogy elodázza a kérdésekre a választ. Mivel maga a felnőtt is nehezen kezeli…

Bővebben

A magzati kor

A szociális munka szakon, ahol másodéves főiskolai hallgató vagyok, tantárgyaink egyike a pszichológia, a téli szemeszteren belül pedig az egyedfejlődés volt. Mint tudjuk, az emberi élet nem a születéssel kezdődik, hanem a fogantatással, így az ember fejlődésének témáját már a…

Bővebben

Túl félénk vagy egyszerűen csak introvertált?

Különbözőek vagyunk, és ezt a különbséget sokféleképpen lehet magyarázni. Carl Gustav Jung pszichológus kétféle személyiségtípust különböztet meg:introvertált,vagyis befelé forduló, zárkózott, ritkábban barátkozó, csendes, visszahúzódó és extrovertált, azaznyitott, könnyen barátkozó, a világ felé forduló személyiségeket. A tulajdonságokat már gyermekkorban megfigyelhetjük: gyorsan…

Bővebben

Mit, hogyan mondjunk a gyerekeknek a koronavírusról?- a pszichológus tanácsol

Az országunkban is már jelenlévő koronavírusról szóló intenzív információáradat különböző felületeken keresztül (a tévé, a rádió, az internet, az iskolában és óvodában folyó beszélgetésekben) gyerekeinkhez is eljuthat ill. már eljutott. Mit tehetünk mi, szülők? Hogy álljunk hozzá gyerekeink kérdéseihez a koronavírust…

Bővebben
Back To Top