skip to Main Content
12 Kárt Okozó Módszer/2

12 kárt okozó módszer/2

Sorozat: 12 kárt okozó módszer

Az elutasítástól vagy kudarctól való félelem

Néha aggodalmaink miatt nem próbáljuk ki, mi vonzana minket. Mit szeretnénk? A leggyakoribb gond nem az, hogy képesek vagyunk-e valamit megtenni, hanem az, hogy mit reagál majd a környezetünk. Akár egy álmot, jövőképet akarunk megvalósítani, akár vállalkozást akarunk indítani, új állást keresünk, minden esetben befolyásol minket a környezetünk véleménye. Hányszor hallotta: lehetetlen! Ezt nem teheti meg! Ez hülyeség! Nem lehet ennyit keresni! Ezzel majd ne keress engem! Ez kudarcra van ítélve! Ismerős?
És mit tettünk? Feladtuk. Mivel nem éreztük szeretteink támogatását, elhittük a saját félelmükből fakadó szavaikat.
Az elutasítástól és a kudarctól való félelem az élet minden területén megtalál minket. Félünk olyan embert megszólítani, aki tetszik nekünk, vagy félünk elbukni egy állásinterjún, vagy nagyobb rendelést szerezni/felvenni. Az elutasítástól és a kudarctól való félelem olyan nagy lehet, hogy vágyaink ellenére soha nem fogjuk megtenni azt a lépést, amely előremozdítana minket.

Mégis mit tehetünk? 
Hallgassunk  magunkra! Kövessük álmainkat, és higgyük el, hogy képesek vagyunk rá!
Ahogy egy korábbi cikkemben írtam - tegyük fel magunknak a kérdést: Mi a legrosszabb, ami történhet?
Viszont amikor legyőzzük az elutasítástól vagy a kudarctól való félelmet, a helyzet gyakran még jobban alakul, mint képzeltük. És ha nem is úgy sül el, azért jó érzéssel tölt majd el, hogy legalább megpróbáltuk és új tapasztalatot szereztünk.
Mindig van egy másik lehetőség. Talán csak meg kell változtatni a stratégiát, talán az egész projektet be kell fejezni. De anélkül, hogy megpróbálnánk, soha nem fogjuk megtudni.

Kérdezd meg magadtól: 
MIT VÁLASZTHATOK, AMIT MÁSOK NEM? MILYEN VÁLASZTÁSOK VANNAK  SZÁMOMRA, AMELYEK MÁSOKNAK NINCSENEK? MI LEHETSÉGES SZÁMOMRA, AMI MÁSOKNAK NEM? MIT VÁLASZTHATOK MA? KIÉ EZ A FÉLELEM?
Tegye fel magának ezeket a kérdéseket minden nap ébredés után.
Kedves olvasók, a témával kapcsolatos kérdéseiket szívesen megválaszolom e-mailben: eli.misovichova@gmail.com

Eli Misovich

Coach, vállalkozó. 2013-ig a pénzügyi szférában dolgozott. A pozitív gondolkodás és a pszichológia viszont jobban vonzotta, ami hobbiként is van jelen az életében. Több terapeuta kezelést is elsajátított, mint pl. az Út és fejlett eszközök, A bőség manifesztációja, Gyógyulás tudatos kommunikációval, illetve az Út gyermekek számára. És nem utolsó sorban Boldogságóra-gyermekfejlesztő metódus nemzetközi okleves trénereként is tevékenykedik. Szabadidejében két lányával, családjával tölti szívesen az időt, de nem hanyagolja a folyamatos művelődést, önfejlesztést sem. A jövőben minél több embernek szeretne segíteni a coaching által elsajátított mődszereivel.

Back To Top