skip to Main Content
Az Immunrendszer Megerősítése

Az immunrendszer megerősítése

Mivel segíthetjük gyerekünk immunrendszerének megerősítését? A vitaminokon kívül sokszor a legegyszerűbb dolgokról feledkezünk meg. Lássunk ezekből néhányat!

Az első és legfontosabb a kiegyensúlyozott étrend. Leggyakrabban a nem megfelelő tápanyagbevitel, az egyoldalú táplálkozás okoz gondot. A hangsúly legyen a minőségen és a mennyiségen: több zöldség, gyümölcs, fehérje, és minél kevesebb csoki tarkítsa gyerekeink étrendjét. Néha becsúszhat azért egy kis sült krumpli, ami legjobb esetben otthon, sütőben készül. Törekedjünk azonban arra, hogy a csemeténk jót és jól egyen. Az Instagramon már számos olyan profil fellelhető, ahol az ételérzékenységeket figyelembe véve főznek finomat és egészségeset. Inspirálódjunk!

A szervezet helyes tápanyag-ellátottsága mellett borzasztóan fontos a mozgás, amely a  finommotorikus képességek fejlődésében, az állóképesség, a stressztűrésben, a idegrendszer megfelelő működésében mind-mind hatalmas segítséget jelent. Menjünk minél többször a szabadba, sétáljunk, sportoljunk a gyerekekkel együtt, mert a mozgás meglehetősen megerősíti az immunrendszert.

A következő immunerősítő az alvás. A pihentető alvásra, illetve annak megteremtésére már gyerekkorban oda kell figyelni. Egy felnőtt pontosan tudja, hogy egy rossz éjszaka mennyire befolyásolja a teljesítményét napközben. Ha azt szeretnénk, hogy a gyerekünknek nyugodt éjszakája legyen, kisgyerekkortól kezdve olvassunk neki esti mesét. Ne a tévére, ne a tabletre,  a számítógépre aludjon el, sőt, alvás előtt egy órával már semmiképp ne legyen egyik kütyü se a kezében. Következetesen tanítsuk meg őt a relaxálásra, pihenésre, hogy reggel kiegyensúlyozott legyen, a nyugodt éjszaka után pedig energikusan vágjon bele a mindennapok sűrűjébe.

Ne legyen minden túl steril! Igen, kell a “koszvitamin”, vagyis azok a bacilusok, melyek különösen fontosak ahhoz, hogy az immunrendszer legyőzze a betegségeket. A széltől is óvott gyerekek szervezete ugyanis nem tanulja meg legyőzni a kórokozókat. Engedjük a lurkókat homokozni, a fűben játszani és ne akarjuk állandóan fertőtlenítő törlőkendővel tisztítgatni őket. 

Anya és apa legyenek jól. A gyerek láthatatlan köldökzsinóron keresztül kapcsolódik a szülőkhöz, vagyis, ahogy anya és apa érzik magukat, a gyerek legtöbbször ugyanazokat a rezgéseket fogja visszatükrözni. Egy boldog családban a gyerek igenis kiegyensúlyozott, ahol viszont sok az atrocitás, azt a gyerek lelke is megérzi és gyakran pszichoszomatikus tüneteket produkálhat. 

Mi az, ami még segíthet? Az odafigyelés, a megértés, a türelem, a szeretet. Ha beteg a csemeténk, teázzunk vele együtt, bújjunk mellé és meséljünk neki. Törődjünk többet a gyerekünk lelki világával!

A cikk megjelenése a Kisebbségi Kulturális alap Támogatásával valósult meg a 23-244-00170 projekt keretében.

A kiemelt kép forrása: Freepik

Derzsi Betti

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán két mesterképzést végzett (Összehasonlító Irodalom- és Kultúratudomány, illetve Szlovák nyelv és irodalom szakon). Jelenleg szabadúszó újságíróként tevékenykedik.

Back To Top