skip to Main Content
info@minoritykids.sk
Célok, Fogadalmak és Tervek

Célok, fogadalmak és tervek

A  legtöbb ember számára a leginkább várt időszak az év eleje. Bár február javában tombol. Van azonban néhány olyan ember, aki felelősséget vállalva inkább tervez, mint a véletlenre hagyja az év folyamatait. Ha nem, ez a cikk azok számára készült, akik fogadalmakat gyakran tesznek, de nem mindig valósítanak meg mindent.

Nézzünk meg néhányat, melyek a visszatérő listán vannak egy átlag embernél: ilyen a  konditerembe fogok járni, lefogyok, abbahagyom a dohányzást, sikeres leszek, fejlesztem magam, egészséges leszek, stb. Mindezek a fogadalmak  rendben vannak – mert olyan ember, aki céltudatos, makacs, megerőltető, szigorú magához, nem törik meg, nem bánik, és megbirkózik a fáradtsággal, a kötelezettségekkel és a csapdákkal, amelyek várnak ránk .
Ez mind kevés. Ezért javaslom – ne tegyünk úgy, mintha már lenne fogadalmunk, válasszunk inkább célokat!!!

Vajjon akarsz valamit az életeden megváltoztatni az új évben?

Fantasztikus! Lássuk, hogyan mehet ez a folyamat egyszerűen. A fogadalmak helyett állítsunk fel konkrét célokat. Ez egy nagyon fontos pillanat – előzetes fogadalmak helyett – olyan célokat határozhatsz meg, amelyek konkrétak, megvalósíthatóak és valósak.

Milyen a jó és rossz cél?

  • Minden nap sétálok – NEM- Az új évtől gyalog sokat sétálok jó időben.- IGEN
  • Kerékpárral megyek munkába. NEM – Tavasztól télig kerékpárral megyek dolgozni – IGEN

Ezek a majd később további kötelezettség vállalásokkal jár ezt tudni kell, mert megeshet, hogy majd kimagyarázhatjuk a nemleges választ az időre, vagy esőre, esetleg havazásra való tekintettel.

Heti 3 alkalommal megyek egy fitneszközpontba- IGEN ez konkrét és teljesíthető, ha előre megoldjuk a más kötelességeket addig (pl. gyerek vigyázás.)

Hogyan változzak?

Tudni kell, hogy a rossz szokásokat általában kevésbé tanácsos helyettesíteni, például elektronikus cigarettára váltani a hagyományosat, de valahol, kezdd el. Ha tényleg meg vagyunk győződve arról, hogy abbahagyjuk a dohányzást, ez is egy jó kezdet. Ne feledjük – nem számít, hogy mi a cél – a lényeg az, hogy tudjuk miért is ezt a célt választottuk. Miért akarunk lefogyni, leszokni a dohányzásról, egészségesebb lenni, javítani magunkon. Ha nem rendelkezünk konkrét „MIÉRTekkel” – hiányzik a legfontosabb dolog – az önmotiváció !!!

Kicsi és megvalósítható célok

Állítsunk fel  kicsi, megvalósítható és valós célokat – azokat a célokat is, amelyeket igazán akarunk, és amelyeknek  valódi miértjük van. Ehhez készítsünk egy tervet és cselekedjünk. Keressük meg a közelünkben legtöbbet tartózkodó személyt, aki támogatni fog vagy hasonló céllal indul velünk.

Ha nincs ilyen, kereshetünk akár egy támogató csoportot, coachot, valakit, aki, ha bajban vagyunk, segít ahol elakadtunk. Ne beszéljünk a céljainkról, vagy csak kis mértékben – beszélhetünk majd akkor, ha már realizáltuk őket. Ha pedig szeretnénk létrehozni egy céllistát, és segítségre van szükségünk, ne habozzunk, beszéljük meg coacchal.

Szeretnénk, ha a sok elért kitűzött cél valóra válna. Az élet minden területén. Akár a gyermeknevelésben is. Rugaszkodjunk el, és ugorjunk egy nagyot, célunk felé.

Eli Mišovich, coach

szabad fordítás, korrektúra nélkül

Bott Lívia

Bott Lívia

A Minority Kids projekt menedzsere és megálmodója. Közgazdász, régiófejlesztést és európai tanulmányokat tanult a pozsonyi Comenius Egyetem Management Karán. A Gyermekek órájában (Hodina deťom) és a Gyermekekért koalíció szervezetekben került közel a gyermekeket érintő össztársadalmi kérdésekhez, mint project manager. Két gyermek boldog édesanyja, mindemellett a FutuReg Polgári Társulás elnöke és európai projekt tanácsadó. Hobbija az olvasás és szervezés. Ha tud, segít a jó ügy érdekében, mert szereti, ha a fejlődés irányába változnak körülötte a dolgok.

Back To Top