skip to Main Content
info@minoritykids.sk
Egy újabb Dunaszerdahelyi Közepiskola Lett FutuReg SuliMediátor és Gyermekjogi Követ

Egy újabb dunaszerdahelyi közepiskola lett FutuReg SuliMediátor és Gyermekjogi Követ

Már a negyedik magyar középiskolát vonta be régiónkból a FutuReg PT idén közel kétszáz diákkal, s mintegy ezer diákhoz juttatta el a projekt üzenetét.  Csatlakozott 3 osztály ami a második dunaszerdahelyi intézményt jelenti. A dunaszerdahelyi Szabó Gyula Informatikai Szolgaltató Szakközépiskolába szeptember 8-tól 10-ig tartó előadásokkal és workshopokkal színesített program keretén belül, a pedagógusoknak és diákoknak, három téma köré gyűjtött tudásanyagot, gyakorlati elemeket és rálátást igyekszik átadni a két előadó, Bott Domonkos Lívia és Mészáros Krisztina.

Az első nap témája a „Többet joggal, mint erőszakkal!”, amely az iskola diákjainak szánt vetítéssel egybekötött előadás gyermek- és kisebbségi jogokról, illetve gyakorlati elemeket tartalmazó előadás a verbális bántalmazás kivédésére. Szó esett a gyerekjogok és mediáció kapcsolatáról. A trénerk hangsúlyozták, hogy szoros és elválaszthatatlan együttgondolkodásra van szukség a témában, mely során a a gyermekjogok alapjairól, a Minority Kids projektről is beszélgetés és véleménynyilvánítás fontosságáról is szóltak játékos feladatok és kvízek segítségével,.

A második blokkban a tanári kar külön workshop keretén belül megismerheti a mediáció és a konfliktusoldás aspektusait, az évfolyamtársi mediáció múltjáról és jövőjéről hallhatnak és a célról, amiért a projekt létrejött.  Ennek a napnak a témája  a kommunikció, ezért is kapta a nap a „Több megoldást,  konfliktust!” A tanárok néhány technikát is elsajátíthatnak, hogy a konlfiktusoldás gyakorlatában motivációt szerezzenek. 

A harmadik nap a „Többet szavakkal, mint erővel!” témát járjuk körbe, egy adott évfolyam konkrét diákjaival, akik közül kiválasztásra kerül az évfolyamtársi mediátor, és az osztályközösséggel közösen gyakorlatot szerzett mediációs folyamat vezetésére.  Az emocionális intelligencia hatásai a konfliktusoldásra, asszertivitás- az iskolai konfliktusok oldásának alapjai előadásra kerül sor, emellett a konfliktusok hatásairól, taktikájáról, stílusáról is beszélgettünk.Három osztály 3 mediátora lett ilyen módon felkészültebb és tudott meg többet jogairól és konfliktusmentesebb lehetőségeikről.A mediátorok az új mediátorokat utukon kisérik a tanév során.

 A SuliMediátor célja az erőszak eliminálása az iskolákban, az effektívebb konfliktusoldás, a tudatosabb, asszertívabb kommunikáció osztálytársak, pedagógusok közt. A projekt folytatása a járványhelyzettől függően online vagy hibrid lesz. Amennyiben más iskola is érdeklődik a sulimediátorok képzése iránt, több információt talál a www.futureg.sk weboldalon.

A rendezvényt a Kisebbségi Kulturális Alap támogatta.

https://dunaszerdahelyi.sk/lelki-bantalmazas-es-konfliktusoldas-az-iskolaban
Bott Lívia

Bott Lívia

A Minority Kids projekt menedzsere és megálmodója. Közgazdász, régiófejlesztést és európai tanulmányokat tanult a pozsonyi Comenius Egyetem Management Karán. A Gyermekek órájában (Hodina deťom) és a Gyermekekért koalíció szervezetekben került közel a gyermekeket érintő össztársadalmi kérdésekhez, mint project manager. Két gyermek boldog édesanyja, mindemellett a FutuReg Polgári Társulás elnöke és európai projekt tanácsadó. Hobbija az olvasás és szervezés. Ha tud, segít a jó ügy érdekében, mert szereti, ha a fejlődés irányába változnak körülötte a dolgok.

Back To Top