skip to Main Content
info@minoritykids.sk
Legyen Boldog Itt és Most

Legyen boldog itt és most

A boldogságunkat sokszor egy-egy álmunk, célunk vagy elképzelésünk
eléréséhez, vagy adott emberekhez kötjük. Boldog leszek ha…. lesz férjem, születik gyermekem, befejezem az egyetemet, ha valamiben tehetséges lesz a gyermekem, stb. Nagyon sok ember boldogtalanul él a párkapcsolatában. Elvárja partnerétől, hogy mindig jókedvű legyen, hogy álmai megtestesítője legyen, romantikus legyen, és mindig készen álljon teljesíteni a másik legtitkosabb vágyait is.


Van azonban az Önök számára egy remek hírem. A boldogság nem a mi elvárásainktól függ, nemhozza azt meg semmilyen tanulmány, sem a vagyon, sem az annyira áhított tökéletesség.

A boldogságunk csakis rajtunk múlik, azon, hogyan éljük meg életünk egyes pillanatait.


A kanapén fekve figyeltem ma a férjemet, ahogy a bárszekrény ajtaját javítja. Mérhetetlen hálát éreztem közben. Hálát azért, hogy létezik, és hogy együtt lehetünk. Hálát a lakásunkért, amelyben élünk, amely megvéd minket az időjárás viszontagságaitól.


Csakhogy az életet nem vesszük mindig ilyen könnyen, pedig lehetne.
Minden kapcsolat megjárja a saját fejlődési útját, és csak rajtunk múlik, hogy ezt az utazást hogyan éljük meg. De nincs kapcsolat változások nélkül, és ahogy az életben, úgy a kapcsolaton belül is sokat tanulunk egymástól. Sokszor nem egyszerű megtalálni az összhangot. A csodás mézeshetek után bele kell csöppenni a realitásba. Jönnek a gyerekek, a gondok, az átvirrasztott éjszakák, egyéb aggodalmak, az állandó körforgás, amely sokszor próbára teszi az idegeinket. Sok pár keres ebben a stresszes, veszekedős, egymást hibáztató, szeretetlenséget megélő időszakban kiutat, amely újra felhők közé repíti őket.

Hogyan éljük túl ezt az időszakot?

1. Kommunikáció – beszélgessünk – kisgyerekek mellett ez nem mindig egyszerű, de igyekezzünk találni minden nap pár percet a zavartalan párbeszédre. Beszélgessünk nyitottan és szeretettel.

2. Énidő – szakítsunk időt magunkra – tegyünk fogadalmat, hogy pl. kéthetente vacsorázni megyünk, vagy színházba, moziba – kizárólag kettesben, gyerekek nélkül. Tudom, hogy nincs mindenkinek közel a nagymama, vagy más családtag, akire a gyerekeket nyugodt szívvel rábízhatná. Legyünk ebben az esetben is kreatívak, biztosan találunk valamilyen megoldást. Például kialakíthatunk egy romantikus estét akár otthon is, miután a gyerekek elaludtak. Időrő időre engedjük meg magunknak, hogy csak lazítunk altatás után, és ne végezzünk ilyenkor már semmilyen házimunkát.

3. Közös családi kirándulások – megerősítik a családi kapcsolatokat. Nem kell drága hotelekben megszállni, több ezer kilométerre az otthonunktól. Elég egy nagy közös séta, erdei tábortüzezés, szalonna sütögetés vagy sátorozás. Az egymásrautaltság érzése ezekben a helyzetekben megfizethetetlen.

4. Uraim, tegyétek az asszonyaitokat királynőkké, és magatok is királlyá váltok – pontosan erről szólnak a kapcsolatok – minden nő királynőnek szeretné magát érezni – szeretve, szeretve és szeretve lenni. Minél több szeretetet kap, annál többet tud adni, és összetartani ezáltal
a családot. Boldog anyuka- boldog család.

5. Hölgyeim, a gyerekeknek az édesapjukat HŐSKÉNT kell látniuk! Ezért igyekezzünk a gyerekek előtt csak jót mondani róla. Még abban az esetben is, ha sokoldalúak és önállóak vagyunk, adjunk teret a férjünknek. Legyen ő az, aki megjavítja az elromlott dolgokat a lakásban, aki beteremti a tüzifát, felállítja karácsonykor a fenyőt, stb. A férfias dolgok legyenek apa
feladatai, és ezek elvégzéséért mindig mondjunk neki köszönetet a gyerekek füle hallatára.

6. Most egy nagyon fontos pont következik – ne legyenek ELVÁRÁSAINK! – bizony, bármilyen nehéz is, felejtsük el őket. Fogadjunk el mindenkit és mindent olyannak, amilyen ( természetesen ezt nem a bántalmazó, vagy pszichésen zavart partnerekre értem). Ahogy már feljebb is írtam – a partnerünk mellett igazi királynőnek kell hogy érezzük magunkat.

7. Hagyjunk fel a boldogság hajszolásával, és ne kössük azt célokhoz – majd ha megváltozik, ha ezt megveszi, ha ő boldog lesz… Ez nem járható út. A boldogság bennünk van – minél hamarabb tudatosítjuk ezt, és elkezdjük élvezni az életünket úgy, ahogy van, annál hamarabb érjük el a boldogság tartós érzését.

Visszatérnék még kicsit az utolsó két ponthoz – éljünk elvárások nélkül, boldogan. Ne függjünk a partnerünkkel szemben állított elvárásoktól. Azzal, hogy kritizáljuk, nem fogjuk megváltoztatni. Lehet, hogy az adott helyzetben megteszi majd amit elvárunk tőle, viszont így fokozatosan elfogy majd az irántunk érzett szerelme. Ki akarna egy állandóan hisztiző nővel élni? Van, aki egy ilyen kapcsolatból kihátrál, van aki tűri, hogy az életét nem annak a nőnek az oldalán éli, akibe annak idején beleszeretett. Minél kevesebb az elvárásunk, annál több mosolygós arcot látunk majd magunk körül, annál boldogabb lesz a párkapcsolatunk. Újra megjelenik majd a kapcsolatunkban a szerelem és a megértés. Amennyiben a kapcsolata épp fagyponton van, és szeretné azon túllendíteni, fontos, hogy első sorban a szívében összegyűlt haragot szeretetté transzformálja. Emlékezzenek arra a szerelemre, amelyet a kapcsolatuk legelején éreztek. Próbálja feleleveníteni azokat a tulajdonságait, vonásait, amelyek miatt beleszeretett abba az emberbe, akivel családot alapított. Igyekezzen őt rózsaszín szemüvegen keresztül nézni, és gondoljon arra, hogy neki milyen álmai voltak. Segítsék egymást kölcsönösen a közös álmaik elérésében.


Tudom, hogy mindez nem könnyű… de ha él a szeretet és az odaadás,
akkor fokozatosan megjelenik majd újra a szerelem is. Kívánom, hogy találják meg a boldogságukat. Ott rejtőzik a szívükben.

Utóirat nőknek: Kérem, amennyiben nem akarnak csalódni… beszéljenek partnerüknek a vágyaikról, és emlékeztessék őket az évfordulókra, akár kívánságlistával együtt :)… a férfiak ugyanis nem gondolatolvasók.

A cikk eredetileg szlovák nyelven jelent meg, magyara fordította Jakubecz Böbe.

Eli Misovich

Coach, vállalkozó. 2013-ig a pénzügyi szférában dolgozott. A pozitív gondolkodás és a pszichológia viszont jobban vonzotta, ami hobbiként is van jelen az életében. Több terapeuta kezelést is elsajátított, mint pl. az Út és fejlett eszközök, A bőség manifesztációja, Gyógyulás tudatos kommunikációval, illetve az Út gyermekek számára. És nem utolsó sorban Boldogságóra-gyermekfejlesztő metódus nemzetközi okleves trénereként is tevékenykedik. Szabadidejében két lányával, családjával tölti szívesen az időt, de nem hanyagolja a folyamatos művelődést, önfejlesztést sem. A jövőben minél több embernek szeretne segíteni a coaching által elsajátított mődszereivel.

Back To Top