skip to Main Content
0917737076 info@minoritykids.sk
Budte šťastný Tu A Teraz

Budte šťastný tu a teraz

Šťastie pripisujeme väčšinou nejakým našim snom, cieľom, očakávaniam, ľuďom.  Šťastný budem keď…… budem mať manžela, keď budem mať dieťa, keď ukončím vysokú školu, ak keď bude moje dieťa bude vynikať v niečom, ……keď, keď. Veľmi veľa ľudí je nešťastných vo svojom vzťahu k partnerovi. Čakajú od svojho partnera, aby to boli ľudia vždy s dobrou náladou, aby boli boli tí vysnívaný, romantickýí, aby boli stále s dobrou náladou a pripravení splniť najtajnejšie želania toho druhého. 


Mám pre vás však skvelú správu. Šťastie nie je v našich očakávaniach, ani nepríde so žiadnym štúdiom, peniazmi a už vôbec nie s dokonalosťou, po ktorom ktorej všetci túžime. 

Šťastie je len a len v nás, v tom ako prežívame okamihy nášho života. 

Prečo som sa rozhodla dnes o tom napísať? 

Ležiac na gauči som dnes pozorovala svojho manžela ako opravuje dvere na bare. Cítila som pri tom obrovskú ďačnosť. Vďačnosť za to, že jestvuje a že môžeme byť spolu. Vďačnosť za tento náš byt, kde v ktorom môžeme
bývať spolu a ktorý nás chráni pred zimou, dažďom…. či horúčavou.
No život neberieme vždy ako gombičku, hoc taký naozaj môže byť. 
Každý vzťah prejde nejakou svojou vlastnou cestou a záleží len na nás, čo na tej ceste prežijeme. Ale každý vzťah prechádza zmenami a tak ako v živote aj vo vzťahu sa učíme jeden od druhého.

Nie je vždy jednoduché byť v súlade. Po čarovných medových týždňoch sa vhupneme do reality. Prídu deti, starosti, prebdené noci, rôzne iné starosti, beží kolobeh, ktorý nám už niekedy lezie na nervy.  Veľa párov práve toto obdobie poznačí stres, hádky, obviňovania, pocit nelásky a útek do niečoho, čo nám zas dá pocit ružovej slasti. 

Ako toto celé prežiť v pohode? 

  1. Komunikácia – rozprávajme sa – pri deťoch to nie je vždy ľahké, ale snažme sa nájsť spoločné chvíle na rozhovor. Rozprávajme sa otvorene s láskou.
  2. Chvíle pre seba – naordinujte si čas len pre seba – dajte si záväzok, že napr. každé 2 dva týždne pôjdete na večeru, do kina, divadla, na pivo – len vy dvaja, bez detí. Viem, nie každý ma má blízko sebapo ruke babku, dedka, či inú rodinu, ktorá deti postráži. Buďte tvoriví a určite sa vám niečo podarí vymyslieť. Napr. taký pohodový večer s vínom v objatí jeden druhého po tom, čo deti zaspali. Raz za čas si doprajte sladké ničnerobenie, ak po ich uspaní neurobíte nič v  domácnosti po tom, ako deti zaspia.
  3. Spoločné rodinné výlety – utužujú vzťahy v rodine. Nemusíte spať v drahých hoteloch, vzdialených na tisíce kilometrov od vášho domova. Stačí rodinná prechádzka, opekačka v lese, alebo aj stanovačka. Byť odkázaný jeden na druhého v takýchto podmienkach je na nezaplatenie. 
  4. Muži, urobte zo svojich žien kráľovné a budete aj vy kráľom – presne o toto vo vzťahu ide – každá žena sa chce cítiť ako kráľovná – milovaná, milovaná a ešte raz milovaná. Čím viac lásky dostane, tým viac bude rozdávať ona a spevňovať celú rodinu. Šťastná mama – šťastná rodina. 
  5. Ženy, deti musia vidieť vo svojom otcovi HRDINU! Preto sa snažte pred deťmi manžela neohovárať. Aj keď ste typ ženy, ktorá je sebestačná na každej úrovni, nechajte priestor aj pre manžela. Nech je on ten, kto všetko v byte opraví, zabezpečí drevo na kúrenie, postaví vianočný stromček atď. Všetko, čo je mužské a vždy ho pritom tom pochváľte pred deťmi.
  6. Teraz niečo veľmi dôležité – nemajte OČAKÁVANIA!!!  – veru, nemajte očakávania. Prijmite všetkých a všetko tak, ako to je (samozrejme tu nemám na mysli, aby ste prijali tyranov, či iných psychicky narušených partnerov). Ako som písala – musíte sa pri ňom cítiť ako ozajstná kráľovná. 
  7. Prestaňte hľadať šťastie a nehovorte si, v budem šťastná, až keď – sa zmení, keď mi kúpi , keď bude šťastný on….. To nie je cesta. Šťastie je vo vás – čím skôr si to uvedomíte a začnete si život užívať tak, ako sa v ňom vy budete cítiť šťastná, tým skôr ten pocit nadobudnete. 

Rada by som sa vrátila k posledným dvom bodom – ži bez očakávania a buď šťastná. Prestaňte mať očakávania od svojej polovičky. Tým, že na neho tlačíte, kričíte, kritizujete, ešte sa nezmení. Možno urobí to, čo po ňom chcete, no začnete strácať jeho lásku. Kto by už len chcel žiť s ukričanou hysterickou ženou? Niekto zo vzťahu vycúva, iný to pretrpí, ale zistí, že jeho život nie je ten, o ktorom sníval, že to nie je šťastný život po boku tej princeznej, do ktorej sa zaľúbil. Čím menej máte očakávaní, čím viac máte šťastných úsmevov na našej tvári, tým viac úsmevu a pohody nájdete u vášho partnera. Znova sa objaví vo vašom vzťahu láska a porozumenie. Ak je váš vzťah teraz na bode mrazu a chcete sa vrátiť k pohode, je dôležité ten hnev, nenávisť vo vašom srdci premeniť na lásku. Na lásku, akú ste cítili na začiatku vášho vzťahu. Zamyslite sa nad tým, prečo ste sa do neho (nej ) zamilovali, prečo ste si ho vybrali za partnera, s ktorým ste si chceli založiť rodinu. Skúste sa na neho pozerať tým vedomím,….s láskavým pohľadom a myslite aj na to, aké sny mal on.  Pomôžte si navzájom postupne ich naplniť. 

Viem, nie je to ľahké…ale ak si vybavíte tú lásku, s ktorou ste sa mu zverili do rúk , tak postupne sa tá láska znovu objaví. 

Prajem vám , aby ste si našli svoje šťastie. Je vo vašom srdci. 

Eli

P.S. pre ženy: Prosím vás, ak nechcete zažívať sklamania….hovorte svojim polovičkám o tom po čom túžite a nezabudnite mu pripomenúť narodeniny a iné sviatky aj so zoznamom vašich prianí :)….jednoducho muži nám myšlienky čítať nevedia.

Eli Misovich

Eli Misovich

Eleonóra Mišovichová - koučka, podnikateľka. Do roku 2013 pracovala vo finančnej sfére. Pozitívne myslenie a psychológia ju však už priťahovali a patrilo to medzi jej hobby. Je viacnásobnou absolventkou terapie Cesta a pokročilé nástroje, Manifestácia hojnosti, Uzdravenie vedomou komunikáciou a Cesta pre deti. Uchvátila ju nielen oblasť duševnej rovnováhy, ale aj ľudská myseľ. Práve preto využíva techniky dianetiky a NLP(neurolingvistické programovanie ako aj metódu pre deti - Boldogságóra, kde je taktiež medzinárodnou certifikovanou trénerkou. Vo voľnom čase sa venuje svojim dvom dcérkam a sebavzdelávaniu. Do budúcna má v pláne viac pomáhať ľuďom práve metódami, ktoré osvojila koučovaním.

Back To Top