skip to Main Content
info@minoritykids.sk
Minden Kezdet Nehéz ?!

Minden kezdet nehéz ?!

„Minden kezdet nehéz…” Még ha ez a mondat olyan klisészerűen hangzik is, és ma már végképp „nem menő” ezt magunk, de inkább mások előtt bevallani, hogy nem győzzük az egészet „lemenedszelni”?

Nézzük csak meg miféle menedzserek vagyunk, mi anyák, az élet minden terén: háztartási manager, gyermeknevelési manager, konyhatündér az otthon házitüzének „karbantartója”, takarítás- , mosás – felelős, tehát ez az a 29 óra nem fizetett heti munka az OECD adatai alapján,  amivel mi, anyák hivatalosan és kimutathatóan nem járulunk hozzá a GDP növeléséhez. ” Reconciling Family Life and Work” tipusú konferenciákon is más tudományos adatok kimutatják, hogy ez így van. Felszólalnak férfi parlamenti képviselők,kutatók,újságírók a vitarovatokban, vagy szakmai publikációkat zárnak azzal, hogy „valami egészen biztosan más valami más rovására válik”. Hallhatjuk azt is, hogy „biztos megsínyli a gyerek”, esetleg feltételezik,hogy” felég a konyha” , efféle vagy ehhez hasonló reakciókat otthon is hallunk, vagy esetleg nálunk jobban hozzáértő, esetleg gyermeket nem is nevelő emberektől.

Visszagondolva a nyári napsütésre és utazásra (ami már gyerekkel persze korántsem szabadság, ezért is fogalmazzunk inkább képletesen) már elég nehéz meleg zoknikban, forró tea mellett a kanapén visszahuppanni ebbe a mókuskerékbe. Még akkor is, ha a gyermek nem ebben az évben megy iskolába, oviba, más intézménybe, ez a „time-management” egy kihívás marad mindig is. Apának, anyának, nagyiknak egyaránt.  ezdetkor érezhetjük, hogy egy új kezdet, új évszak, új kötelességek jegyében telik minden, hisz kezdődik a táncos zenés angol, táncos ritmizációs zeneóra, babyfit (igen, van ilyen is, de megnyugtatom a kedves szülőket, nem kell a babának szteppert vagy súlyzót használni)  és a sort persze bátran folytathatnánk a csomó modern baby fejlesztő foglalkozással. Szinte azt sem tudjuk, mi mit jelent pontosan.

Manapság egyre teltebb, online órarendeket látunk, szinkronizálunk a gyerek mobiljával, nagyiéval a férjével vagy a főnökével. Szinkronizáljuk a lelkünket is az akaratunkkal? A harmonogram, gyerek- anya- család- munka összehangolás az ugyan tudatos, vagy társadalmilag elvárt folyamat? Van időnk, erőnk, türelmünk mindenre? Minden válasz jó lehet erre a kérdésre. Hisz multifunkciós, gyors világban élő anyák vagyunk.

Nagyon örülök, hogy azt a drága időt, amíg a gyerkem alszik, egy ilyen kollektív szuper erejével elhalmozva tölthetek, rengeteg új szakmai kapcsolat és visszhang  mellett. Nem ismétlem, a cél közös, egészséges felvidéki kisgyereket nevelni, kihasználva az összes lehetőséget, amit régiónk intézményei, anyanyelven (is ) beszélő szakemberei kínálnak.

Végezetül pedig következzen egy összefoglaló szeptember- október cikkeit linkelve, őszi hangulató, iskolakezdet és oktatási tematikájú ajánlónkból:

Ami pedig a projekt konkrét szorgalmas és dolgos kis csapatát illeti, hát ennek kapcsán megjegyezném:

” Nem, nem minden kezdet nehéz, lehetnek nagyon kellemes meglepetések és átmenetek is barátságok és szakmai együttműködések közt. Köszönöm tehát mindenkinek. Minority Kids – Mindentudó MamaKlub…és bízom benne, hogy mindent tudni akaró is szakemberek tanácsából, hisz vannak „mifelénk” is.

PS : Projektünk STAFF azaz „stáb” csapatához  továbbra is keresünk korrektúrákat vállaló (HU SK), fordítókat, marketing, média és PR iránt érdeklődőket egyaránt, moern korunk elengedhetetlen  social media manager „fejszbukozóival” egyaránt.Jelentkezhettek a Facebook oldalon vagy ITT

Bott Lívia

Bott Lívia

A Minority Kids projekt menedzsere és megálmodója. Közgazdász, régiófejlesztést és európai tanulmányokat tanult a pozsonyi Comenius Egyetem Management Karán. A Gyermekek órájában (Hodina deťom) és a Gyermekekért koalíció szervezetekben került közel a gyermekeket érintő össztársadalmi kérdésekhez, mint project manager. Két gyermek boldog édesanyja, mindemellett a FutuReg Polgári Társulás elnöke és európai projekt tanácsadó. Hobbija az olvasás és szervezés. Ha tud, segít a jó ügy érdekében, mert szereti, ha a fejlődés irányába változnak körülötte a dolgok.

Back To Top