skip to Main Content
0917737076 info@minoritykids.sk
Online Obťažovanie – Couchka Radí

Online obťažovanie – couchka radí

Internetové obťažovanie je téma o ktorej veľmi nehovoríme. Nie preto, že neexistuje, ale preto, že sa hanbíme. Hanbíme sa za to, čo sa nám deje a to nielen pre obťažovanie, ale aj  za jeho obsah.

Existuje viac druhov obťažovania , no najviac  sa s tým stretávame v súkromnej sfére.  Niektorí z nás to berú s ľahkosťou a dotyčného obťažovateľa buď ignorujeme, alebo jednoducho zablokujeme.

Oveľa  viac ľudí však nevie čo s tým a nielen že proti tomu nevie bojovať, ale útoky berie tak osobne až z toho začne mať strach, paniku a výčitky. Pýtate sa aké výčitky? Výčitky, že nie je dosť dobrý, ak je obťažovateľom kritizovaný.  Jeho slovám  začne veriť , ba až začne o sebe pochybovať.

Väčšina ľudí , ktorí sa dostanú do takejto situácie sú submisívni ľudia, ktorí trpia pocitom menejcennosti a ich sebadôvera je veľmi nízka. Na ich opačnej strane však nie je sebavedomejší  človek. Je to človek, ktorý je manipulátor, egoista, psychicky narušený,  s veľkou dávkou menejcennosti a nízkym sebavedomím. Sú len agresívni a robí im dobre ubližovať iným ľuďom – s tým živia svoju vlastnú nedokonalosť, slabosť a úzkosť. Sú však dosť silní na to , aby ubližovali iným. Preto si treba dávať na nich pozor – v niektorých prípadoch sa obťažovaný môže dostať až na prah takej nízkej sebalásky, že to môže vyústiť v tragédiu.

Ak sa dostaneme do takejto situácie, je treba jednať rýchlo – nereagovať na správy. Ignoráciou obťažovateľa odstavíme. Treba však vedieť, že istý čas bude písať a snažiť sa na seba upozorniť témou, ktorá je pre nás bolestivá. Najlepšie je jeho správy neotvárať a nečítať ich – bez čítania zmazať. Po čase prestane. Ešte lepšou voľbou je okamžite takého človeka zablokovať – aj keď ho poznáme. Ak nie sme schopní týchto krokov, neváhajme požiadať o pomoc.

Avšak najdôležitejšou a najlepšou zbraňou je naša sebaláska, zdravá sebaistota a neoblomná viera v seba. Ak budeme postupne na sebe pracovať, tak buď sa nám takéto veci nebudú stávať, už pre nich nebudeme zaujímavé obete, alebo jednoducho to hodíme za hlavu a ideme ďalej.

Treba pochopiť, že aj keď nám ubližujú  – držia nám zrkadlo – zrkadlo našich strachov, úzkostí, zrkadlo toho čo si o sebe myslíme (som nedokonalý , vysoký, nízky, škaredý, krívajúci, moc štíhly, tučný). Len cez náš strach a naše myšlienky o sebe nám vedia ubližovať.

Pracujte na sebe, učte sa sebaláske, uznania samých seba, ctite si seba a dajte dôraz na vaše silné stránky.

Každý z nás je jedinečná krásna duša a ak tomu uveríme, už nikto našu vieru nedokáže ničím spochybniť.

Osobné konzultácie môžete rezervovať tu.

Eli Misovich

Eleonóra Mišovichová - koučka, podnikateľka. Do roku 2013 pracovala vo finančnej sfére. Pozitívne myslenie a psychológia ju však už priťahovali a patrilo to medzi jej hobby. Je viacnásobnou absolventkou terapie Cesta a pokročilé nástroje, Manifestácia hojnosti, Uzdravenie vedomou komunikáciou a Cesta pre deti. Uchvátila ju nielen oblasť duševnej rovnováhy, ale aj ľudská myseľ. Práve preto využíva techniky dianetiky a NLP(neurolingvistické programovanie ako aj metódu pre deti - Boldogságóra, kde je taktiež medzinárodnou certifikovanou trénerkou. Vo voľnom čase sa venuje svojim dvom dcérkam a sebavzdelávaniu. Do budúcna má v pláne viac pomáhať ľuďom práve metódami, ktoré osvojila koučovaním.

Back To Top