12 kárt okozó módszer /12
- 1.12 kárt okozó módszer
- 2.12 kárt okozó módszer/2
- 3.12 kárt okozó módszer/3
- 4.12 kárt okozó módszer/4
- 5.12 kárt okozó módszer/5
- 6.12 kárt okozó módszer/6
- 7.12 kárt okozó módszer/7
- 8.12 kárt okozó módszer/8
- 9.12 kárt okozó módszer/9
- 10.12 kárt okozó módszer/10
- 11.12 kárt okozó módszer /11
- 12.12 kárt okozó módszer /12
Általánosítás
Sára netes randevúzásra ment, és nem jött össze. És a következtetés? „Nincs értelme az interneten randevúzni.” Petra nem járt sikerrel az állásinterjún, és rögtön arra gondolt: „Soha többé nem találok munkát”.
Természetesen hajlamosak vagyunk tanulni a tapasztalatainkból. De óvakodjunk az általánosításoktól, amelyek nem segítenek nekünk. Érzékeld a helyzetet részleteiben. Figyelj a soha, senki, mindenki, minden, mindig, semmi szavakra. Valóban igazak az ilyen szavakat tartalmazó mondatok?
Mit tehetünk?
Sára esetében azt ajálanám, hogy senkivel se levelezzen sokáig, inkább minél előbb találkozzon a kiszemeltjével egy kávézóban. Figyelje a férfi viselkedését. Ha a szívünkre tesszük a kezünket mind tudjuk, hogy már néhany percen belül érezzükk, hogy az illető jó vagy rossz benyomást tett ránk. Simán félre kell tenni a nagyon akarom, és elnézek a hibái felett dolgot. Természetessen egy rosszul sikeredett randi után se általánosítsunk. Hisz tudjuk: amiben hiszünk, amibe energiát fektetünk az lesz a valóság.
Tehát sose add fel! Sosem tudhatod, hogy miért utasítanak valahol vissza, miért nem sikerül valami – de mindennek megvan a maga oka. Az univerzum mindig tartogat számunkra sokkal jobb verziót – persze nem szabad feladnunk a célunkat.
Aki kitartó, bízik magában, és abban, hogy a jövőben csak valami jó vár rá, az biztos eléri az álmát, és sikert arat.
Soha, senki, mindenki, minden, mindig, semmi – nehéz néha elkerülni ezeket a szavakat. Főleg akkor, ha más mondja nekünk. Ajánlom ilyenkor csöndben mondogatni, hogy nincs igaza ez a modszer sok helyzetben használható.
Eli