skip to Main Content
0917737076 info@minoritykids.sk
Coach Píše: Deti A Choroby – Patrí Choré Dieťa Do Predškolských Zariadení?

Coach píše: Deti a choroby – Patrí choré dieťa do predškolských zariadení?

Mám ročnú dcéru , ktorá bola stále chorá počas posledných mesiacov. Celá rodina tú chorobu valí na moju prácu, ktorej sa venujem. Nie som zamestnankyňa, mám vlastnú firmu, ale rozmýšľam o extrémnych riešeniach. Buď  dám dcérku do jaslí alebo na občasné stráženie a budem pracovať full time, alebo s prácou končím, stornujem všetky objednávky a budem sa  venovať len jej. Otázkou je ako môžem pracovať s chorým dieťaťom, keď som na to odkázaná, lebo priateľ nás nechal, keď zistil, čo je to byt otcom, pritom dcéra vtedy dovŕšila len 6 mesiacov? Bývame v prenajatom byte, moji rodičia sú starší, žijú na vidieku, vedeli by pomôcť ale nechcem ich využiť. Viem, že existuje nejaké predĺženie materskej do 6 rokov, ale neviem ako sa to sťahuje na živnostníkov.

Petra

 

Milá Petra,

skúste pečítať svoj list znova, a uvidíte, že ste aj zodpovedali všetky svoje otázky. A práve o tom vám chcem písať. Je veľmi užitočné si položiť otázky pre seba. Najlepšie je ich napísať. Vtedy zistíme, čo nás trápi, ktoré veci sú na prvom mieste, z čoho sme nešťastní. Tak, ako upratujeme v našich bytoch, skúste prosím ešte raz prezrieť váš list a rozobrať ho na kúsky, aby ste videli, s čím presne zápasíte vo svojom pracovnom a súkromnom živote.

 

Často stačí poupratovať, a veci sa dostanú na svoje miesto. Keď budete vidieť, že sama nezvládnete vyriešiť všetko, skúste vyhľadať odborníka, právnika, kouča, psychológa, takého odborníka, ktorého vy, podľa vášho zváženia potrebujete, Nie vždy musíme v našich životoch všetko zvládnuť sami.Rozhodnite sa tak, aby ste sa vy cítili dobre!Budem rada, keď sa mi časom ozvete!

Eva Bolemant, profesionálny coach

 

Back To Top